Mapa Bahamów

Stolica Bahamów oraz najważniejsze miasta na mapie Bahamów

Mapa największych miast Bahamów

Mapa największych miast Bahamów

Nassau jest stolicą i największym miastem i centrum handlowym we Wspólnocie Bahamów. Miasto liczy 248.948 mieszkańców, co stanowi 70% całej ludności Bahamów. Znajduje się tutaj największy międzynarodowy port lotniczy na Bahamach: Lynden Pindling International Airport, zlokalizowany około 16 kilometrów na zachód od centrum Nassau. Miasto znajduje się na wyspie New Providence, która jest najbardziej zaludniona wśród wysp Bahamów. Freeport to miasto, powiat i strefa wolnego handlu na wyspie Wielka Bahama. Freeport jest drugim najbardziej zaludnionym miastem w kraju, z obsługującym portem lotniczym Grand Bahama International Airport. Zajmuje powierzchnię 558 km2, którą zamieszkuje 26 910 osób. West End jest najstarszym miastem na Bahamach na wyspie Wielka Bahama. Jest również trzecim co do wielkości miastem na Bahamach. Coopers Town to miasto na wyspie Wielkie Abaco, z populacją 9,948. Większymi miastami na Bahamach są także: Marsh Harbour na wyspie Wielkie Abaco, Freetown  i Spanish Wells na wyspie Eleuthera, Andros Town zlokalizowany na wyspie Andros oraz położone na wyspie Long Island – miasto Clarence Town.

Podział administracyjny Bahamów

Mapa podziału Bahamów na dystrykty

Mapa podziału Bahamów na dystrykty

Zgodnie z podziałem administracyjnym Bahamy dzielą się 31 dystrykty: Acklins, Berry Islands, Bimini, Black Point, Cat Island, Central Abaco, Central Andros, Central Eleuthera, City of Freeport, Crooked Island, East Grand Bahama, Exuma, Grand Cay, Harbour Island, Hope Town, Inagua, Long Island, Mangrove Cay, Mayaguana, Moore’s Island, North Abaco, North Andros, North Eleuthera, Ragged Island, Rum Cay, San Salvador, South Abaco, South Andros, South Eleuthera, Spanish Wells i West Grand Bahama.

Mapa hipsometryczna Bahamów

Mapa hipsometryczna Bahamów

Mapa hipsometryczna Bahamów

Bahamy są wyspiarskim państwem położonym na Oceanie Atlantyckim w Ameryce Środkowej. Zajmują łącznie powierzchnię 13 940 km2, z czego 10 070 km² stanowi ląd, zaś 3 870 km² to obszar wodny. Długość linii brzegowej wynosi 3,542 km. Bahamy składają się z 700 wysp i 2000. Większość z nich jest niezamieszkała. Największe to: Andros, Inagua, Wielka Bahama, Wielkie Abaco, Eleuthera, Acklins, Cat Island, Great Exuma, Mayaguana, Long Island i San Salvador. Wszystkie wyspy są niskie i płaskie, z grzbietami, które zwykle wznoszą się na nie więcej niż od 15 do 20 m. Najwyższym punktem w kraju jest Mount Alvernia na wyspie Cat Island. Wznosi się na wysokość 63 metrów. Każda z wysp na Bahamach otoczona jest przez rafę koralową.

Interaktywna Mapa Bahamów - Mapa Samochodowa, Wyznacz Trasę