Mapa Antigui i Barbudy

Stolica Antigui i Barbudy oraz najważniejsze miasta na mapie Antigui i Barbudy

Mapa największych miast Antigui i Barbudy

Mapa największych miast Antigui i Barbudy

Stolicą Antigui i Barbudy jest Saint John’s, położony na północno-zachodnim wybrzeżu Antigui.To największe miasto w kraju, zaliczane do Karaibów. Z liczbą ludności 24226, Saint John’s jest centrum handlowym kraju i głównym portem na wyspie Antigua. Zlokalizowany jest tu międzynarodowy Port lotniczy VC Bird. All Saints jest drugim co do wielkości miastem w Antigua i Barbuda, z populacją 3412. Jest położony w samym środku Antigui, zaledwie 5 kilometrów na południowy wschód od stolicy kraju. Miasto znane jest głównie z tego, że położone jest blisko Betty’s Hope – pierwszej plantacji trzciny cukrowej na Antiqui. Trzecim co do wielkości miastem w Antigui jest Liberta, znajdująca się w południowej części wyspy. Zamieszkuje ją 3408 mieszkańców. Głównym i jedynym miastem Barbudy jest Codrington. Na terenie miasta znajduje się jedno z trzech lotnisk. Miasto zamieszkuje 1200 osób.

Podział administracyjny Antigui i Barbudy

Mapa administracyjna Antigui

Mapa administracyjna Antigui

Antigua i Barbuda to państwo składające się z wyspy Antigua, która jest podzielona na sześć parafii: Saint George, Saint John, Saint Mary, Saint Paul, Saint Peter, Saint Philip i i kilka mniejszych wysp i wysepek, z których dwie, w tym Barbuda i Redonda mają status depedencji. Największą parafią jest Saint John,  o powierzchni 73,8 km2. Zamieszkuje ją 44 890 mieszkańców.

Topografia terenu Antigui i Barbudy

Mapa topograficzna Antigui i Barbudy

Mapa topograficzna Antigui i Barbudy

Antigua i Barbuda to państwo wyspiarskie zlokalizowane na Morzu Karaibskim, należące do wysp Małych Antyli w Ameryce Środkowej. Składa się z trzech wysp: Antigui, Barbudy i Redondy. Z pośród nich tylko Redonda jest niezamieszkała. Łącznie kraj zajmuje 435,3 km2 powierzchni. Główną a jednocześnie największą wyspą Antigui i Barbudy jest Antigua obejmująca 281 km2. Jej obszar składa się przede wszystkim z terenów nizinnych, koralowych lub wapiennych. Ze względu na to, że jest to wyspa wulkaniczna, znajdują się także wyższe obszary pochodzenia wulkanicznego. Barbuda obejmuje 161 km2, natomiast Redonda obejmuje zaledwie 1,6 km2.

Interaktywna Mapa Antigui i Barbudy - Mapa Samochodowa, Wyznacz Trasę